Autorizēties Reģistrēties

1. modulis: Demokrātija pasaules un Latvijas tvērumā

Modulī sniegtā informācija ļaus izzināt demokrātijas jēdziena rašanos un attīstību, izprast demokrātiskas valsts pastāvēšanas pamatnosacījumus, analizēt Latviju no demokrātijas skatpunkta, iepazīt valsts un pilsoniskās sabiedrības mijiedarbību ietekmējošos vadošos politikas dokumentus, mehānismus un iesaistītās institūcijas, kā arī uzklausīt ekspertu viedokļus Latvijas pilsoniskās sabiedrības kontekstā.

Pieturas:

Līdzšinējo dalībnieku atziņas:

Demokrātija ir punkts, kur manas tiesības un intereses satiekas

Biežāk uzdotie jautājumi

Dodies uz sadaļu “Reģistrēties” lapas augšējā labajā stūrī (ja lieto datoru vai planšeti ar lielu ekrānu) vai apakšā (ja lieto ierīcē ar mazu ekrānu, piemēram, viedtālrunī). Lai piedalītos mācībās, nepieciešams norādīt e-pasta adresi, ko izmanto, autorizējoties mācību vidē.

Mācības uzsākt var jebkurā laikā. Klikšķinot uz sadaļas “Reģistrēties” un aizpildot sadaļas – e-pasta adrese, izveidotā parole, vārds un uzvārds, pārstāvētā sfēra (NVO, publiskais sektors, privātpersona, cits) un norādot reģionu.

Katra moduļa aprakstā sadaļā “Par mācībām” redzama norāde par pievienoto lekciju skaitu un izpildei nepieciešamo stundu skaitu.

Jā, e-kursa apguve ir bez maksas. Demokrātijas akadēmijas īstenošana iespējama, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds”(AIF) finansiālajam atbalstam.

E-kurss paredzēts ikvienam interesentam. Tajā īpaši aicināti iesaistīties aktīvie iedzīvotāji, kuri vēlas uzzināt un izprast, kas ir pilsoniskā sabiedrība, vēlas “darīt vairāk”, ietekmējot demokrātijas procesus un gatavi veidot pilsoniskās sabiedrības organizāciju. Aicinām piedalīties nevalstisko organizāciju un publiskās pārvaldes pārstāvjus, kā arī likumdevējus. Mācību programma veidota pieaugušajiem.

Noteikti paplašināsi savas zināšanas un izpratni par demokrātiju. Pabeidzot visu kursu, iegūsi apliecību par neformālās izglītības programmas apguvi.