Autorizēties Reģistrēties

3.modulis: Pilsoniskā līdzdalība un pilsoniskā kompetence

Modulis veltīts indivīdam un personībai – atbildīgs pilsonis Latvijā un Eiropā. Kāds ir pilsoniskās kompetences raksturojums un tā elementi? Kādas zināšanas, prasmes un attieksmes ir svarīgas un nepieciešamas pilsoniskās kompetences izpausmei daudzveidīgās situācijās? Lekciju saturs veidots, apzinoties digitālo tehnoloģiju ietekmi un iespējas, tāpēc aplūkotas arī tādas tēmas kā digitālā pratība un medijpratība kā pilsoniskās pratības priekšnoteikums.

Pieturas:

Līdzšinējo dalībnieku atziņas:

Dalībnieka atziņa - demokrātija ir iespēja paust viedokli

Biežāk uzdotie jautājumi

Dodies uz sadaļu “Reģistrēties” lapas augšējā labajā stūrī (ja lieto datoru vai planšeti ar lielu ekrānu) vai apakšā (ja lieto ierīcē ar mazu ekrānu, piemēram, viedtālrunī). Lai piedalītos mācībās, nepieciešams norādīt e-pasta adresi, ko izmanto, autorizējoties mācību vidē.

Mācības uzsākt var jebkurā laikā. Klikšķinot uz sadaļas “Reģistrēties” un aizpildot sadaļas – e-pasta adrese, izveidotā parole, vārds un uzvārds, pārstāvētā sfēra (NVO, publiskais sektors, privātpersona, cits) un norādot reģionu.

Katra moduļa aprakstā sadaļā “Par mācībām” redzama norāde par pievienoto lekciju skaitu un izpildei nepieciešamo stundu skaitu.

Jā, e-kursa apguve ir bez maksas. Demokrātijas akadēmijas īstenošana iespējama, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds”(AIF) finansiālajam atbalstam.

E-kurss paredzēts ikvienam interesentam. Tajā īpaši aicināti iesaistīties aktīvie iedzīvotāji, kuri vēlas uzzināt un izprast, kas ir pilsoniskā sabiedrība, vēlas “darīt vairāk”, ietekmējot demokrātijas procesus un gatavi veidot pilsoniskās sabiedrības organizāciju. Aicinām piedalīties nevalstisko organizāciju un publiskās pārvaldes pārstāvjus, kā arī likumdevējus. Mācību programma veidota pieaugušajiem.

Noteikti paplašināsi savas zināšanas un izpratni par demokrātiju. Pabeidzot visu kursu, iegūsi apliecību par neformālās izglītības programmas apguvi.